Travel Guide Львовом від Ляни Мицько
Наступний Travel Guide привів нас до Львова, про який люб'язно погодилася розповісти відома організаторка місцевих концертів Ляна Мицько. Та так розповіла, що вам і путівник не знадобиться, аби лише встигли відвідати все описане нижче!
Львів - моє рідне місто, місцями аж занадто рідне. Тому все ніяк його не покину, хоча своєю духовною столицею можу вважати Берлін. А шоб комфортно тут було, намагаюся хоч шось змінити чи привезти, чи полюбити якісь речі, закривши очі на піздєци навколо. Напевно, так кажуть чи не всі опитані у вашій рубриці.
Мені дуже подобається закохувати у Львів людей, вступати у дискусії про нього, навіть коли доводиться заперечувати якісь надумані позитиви, проводити нічні екскурсії по під'їздах, які стають відкриттями для мене самої. Фанат злачних барів, де горілка чомусь по 7 гривень, є варене яєчко в майонезі і подають якісь закусочні алко-набори по 16.50. Люблю дорогі і хороші заклади, коли вони є продуктом прискіпливої роботи професіоналів, люблю проводити ревізію по нових місцях і шукати, де ж заховані традиційні для Львова гастрономічні штуки і кухні народів світу, чебуреки з сиром чи домашні кухоньки.
Напевно, свідома половина життя для мене перетворилися у велике усвідомлення Львова як себе самої, з його нюансами, красою, рагулізмом і наданою можливістю змінювати і кохати його.
Далі йде список місць, які припали мені до смаку і до стану справ останнім часом. Не хочу влазити в нетрі з коропом у фритюрі на базарі, трапезними в релігійних навчальних закладах чи стриптиз-барами із кодовими словами. Все по пунктах доступне і не потребує мого ведення за руку вас львівськими вулицями.
Присутні також деякі тенденції: дуже часто я раджу людям заклади, дизайн в яких робив Влодко Костирко. Це один із моїх улюблених художників і людина, яка задала тренд вигляду чи не більшості закладів у Львові, починаючи із початку 90-их - кав'ярні у Юрія Кульчицького (Кабінет) та Синьої Пляшки. Тому те, що за його артом у приміщеннях знаходяться найкращі гастрономічні бізнеси, - це така-от львівська ноосфера, як на мою думку, хорошого смаку.
Якшо пофартить, вас може витягнути на дах свого будинку син священика. Так в мене сталося цього літа.
Їжа/напої
Місце, де можна випити кави вранці
… і велика спокуса залишитися тут до вечора - Світ Кави на площі Ринок. Місце, яке створює тенденції у кавовову бізнесі, у варці кави, і має найкращі солодощі в місті. В Цукерні/Вероніки на солодке йти не раджу, - це продукт, розрахований на зажиточного туриста чи місцевого митника, і вже втратив свою душу.
Каву з собою раджу брати в Альтернативній Каві - кіоски на Дорошенка та на Київській. Смачна кава також у палярні Чехович (вулиця Героїв УПА).
Кіоск Альтернативної кави на Котляревського
Місце, де можна швидко і смачно пообідати
Якшо про швидкість і з центрових: за принципом шведського столу працює новий непоганий заклад OPEN (на Театральній/Катедральній), ціни тут взагалі ок, є веганські пропозиції, всякі зож-ні смузі. У красивому Атлясі (площа Ринок) є класні бізнес-ланчі.
Краща вегточка
Вегано Хулігано (Митна/Римлянина) наразі тримає для мене першість по веганських стравах взагалі. Тут же раджу спробувати норі - рол, який за смаком мало чим відрізняється від суші. Наразі місце працює як невеличка кафешка зі стравами на винос, проте скоро буде відкрито повноцінний ресторан.
Ресторан
Напевно, тут дам перелік і те, шо варто спробувати:
- Крутий рамен і бургери - Delicateka, із закладів Кості Смолія можу порадити також безлім-сніданки в Корки та крихти, тут також класна піца.
- Фаворит в галицькій кухні - Трапезна на Валовій, особливо тут не можна пропустити цибулевий пиріг.
- Атмосфера портового трактиру вас очікує в Гастропаб Гальба.
- Крамниця "Вино&М'ясо" - краще в місті хачапурі, імхо.
Найкращу в місті піцу можна знайти в пивбарі "Човен" (Вірменська 33). Піцу з собою роблять на устаткуванні Белла Чао в продуктовому магазині Зося наприкінці Чупринки.
За чебуреками з сиром направлю вас в 4 Студія - трешовий заклад на перетині Кривоноса і Довбуша. Кажуть, тут ше смачні флячки, але я не ризикнула, коли їла м'ясо.
За смачними булочками не впадло забігти на республіку ZAVOД - тут СамСмак: домашня випічка задовольнить вас орієнтовно за 12 гривень.
Вид з Євроготелю, там ресторан дивний, але вікна ок
Найкраща "китайка"
По національних кухнях фаворити - Кафе "Амерікано", де частину китайської кухні створює представник відповідної країни, але лише до 21:00. За єврейською кухнею треба йти на Мєчнікова в Єрусалим, їхня точка Піта і Фалафель біля площі Ринок закрилася, на жаль, ще влітку.
Найкраща пивна точка міста
По пиву фавор - Човен, також нижній зал Правда. Beer Theatre. Lviv. Пляшку можна знайти в Hop Heads Lviv. Бар, де ми простоїмо зиму, - Золотий Колос, відкрили власники Човна у Кривій липі. Також 16 кранів і приємний серцю інтер'єр.
По барах
Супергарний бар - Libraria Speak Easy Bar, але кривава мері таки крута в 44 Bar Lviv.
За тусовкою питущих артистів філармонії треба йти в Bierlin Lemberg - тут ше є прекрасні деруни по 28 грн.
По барах фаворит з душею - це Cantona Pub.
Захід сонця біля Човна/Дзиги завжди прекрасний
Розваги
Улюблене місце проведення концертів
FESTrepublic, Fredra.61, Лялька, Дзига, ...де бог пошле.
Улюблені музеї
Музей - Центр міської історії центрально-східної Європи на Богомольця.
Для емоційного перенапруження можете зайти в тюрму на Лонцького (нині - вулиця Брюллова). Всякі авангардні виставки - звичайно в Дзизі (Вірменська).
Лесі Українки - ще кілька років тому була порожняком, а сьогодні це чи не головна вулиця хіпстерів
Покупки
Міська барахолка
Йдіть на радіоринок на Богдана Хмельницького, - думаю, тут можна набрати реквізиту для ше одного Мед Макса так легесенько.
Місце, де можна купити музичні релізи
Вініл клуб на Братів Рогатинців.
Джерело найкрутіших книг
Бібліотека - Шептицького в комплексі УКУ (Козельницька вулиця). Найкраща нова архітектура в місті.
Книгарня - барахолка під Федоровим.
Дитячий психдиспансер у Львові виглядає так. Це як причина оглянути вілли на вулицях, які йдуть вгору від площі Франка
Атмосфера
Улюблені розвалини міста (закинуті заводи, залізниця тощо)
Не хочу про розвалини, хочу про ревіталізацію розказати. Якшо хочете класну прогулянку містом, внесіть на мапу три наступні місця одного з моїх улюблених районів - Підзамча:
1. Завод Репаблік (Заводська, 31) - два корпуси заводу РЕМА, які цілком органічно перетворилися на сімейну сукупність майстерень, місце для вечірок, друкарню, пекарню, велику фотостудію, також тут перероблять пластик, займаються дизайнерськими та технічними розробками.
2. FESTrepublic - офіс та місце для різних бізнесів, клубу, столовки, пивоварні, книговидавництва і т.д. холдингу емоцій FEST. Тут я також робила цього року фестивалі, зокрема двічі Craft Beer & Vinyl Music. На території ми оформлення робили муралами, спільно з українськими графіті-майстрами розмальовували контейнери. Це все створено на руїнах пляшкового заводу на Старознесенській, 24-26.
Перший Craft Beer & Vinyl Music Festival
3. На стадії виконання культурний центр у Фабриці Повидла. Богдана Хмельницького, 124. Надзвичайно цікавий проект, який робиться коштами крутого мецената на благо культурного життя міста. Всередині він ще не готовий, але ззовні будинок виглядає прекрасно, тут раніше була реально фабрика водла і алкогольний завод Бачевського, потім союз тут зробив завод Алмаз-Інструмент.
Місце, де можна побути на самоті
Головне - не йти на площу Ринок і на базари. Якщо є плеєр у вухах, то всі райони Львова у різні напрямки від центру забезпечать вам коректну тишу.
Керунки для прогулянок, для прикладу: Підзамче, вулиці Чупринки/Коновальця, вулиця Лисенка.
Bулиця Котляревського - ше одна рекомендація для прогулянки в керунку вулиці Чупринки
Улюблена зелена зона (парк, сквер,ліс тощо)
Кайзервальд, капища від Високого Замку і Лисої гори до Баби Род. Про ці місця можу вам кинути цитату з книги Станіслава Лема про його дитинство:
Високий Замок був для кожного з нас тим, чим для християнина є небо. Ми ходили туди завжди, коли через несподівану відсутність професора відміняли якийсь урок. Такі оказії були однією з наймиліших несподіванок, якими нас зрідка обдаровувала доля. Це місце було не для прогульників, як надто небезпечне — адже на алейках, між лавками й деревами можна було зустріти когось із наставників. "Дезертирам" частіше служили ями Кайзервальду та околиці за Пісковою горою. Там вони безпечно западали в хащі і донесхочу смалили "Сілезькі особливі" чи "Юнаки" ["Юнаки" - марка найдешевших тогочасних цигарок]. Натомість на Високий Замок приходили відкрито, галасливо, у солодкій аурі легального байдикування, сп'янілі від надлишку знічев'я отриманої свободи. Хоча гімназію відділяли від цього чарівливого місця всього дві зупинки, туди ніколи не їхали трамваєм — він був надто дорогим засобом пересування. Зазвичай ішли вгору вулицею Театинською [Театинська - нині - вул. Кривоноса], а за кількадесять кроків від місця, де закінчувалися трамвайні рейки, схил уривався й поставала велична панорама міста, праворуч облямована вершиною Піскової гори, а ліворуч — парковими гущавинами, за якими ховався Пагорб Люблінської унії. Далеко внизу чорніло плетиво колій залізничного вокзалу Підзамче з маленькими локомотивчиками, а на другому плані, аж до зеленого виднокола, дихав блакитною імлою повітряний простір.
Парк Знесіння, він же Кайзер
Місце, де можна зустріти схід/захід сонця і улюблена вулиця
Найбільше люблю захід сонця, коли саме сонячний день, на вулиці Нижанківського, ближче до площі Галицької. Це не про горизонти, а про світла і тіні.
Улюблена залізнична станція
Закинута станція Личаків. Якшо любите такі ретро-штуки - раджу погуглити і глянути. Там можна було б знімати вестерни.
Фото Ляни Мицько