3 способи вивести гроші з Bandcamp
Раніше ми писали, що після розширення функціоналу PayPal в Україні музиканти змогли виводити невеликі суми з власних Bandcamp-сторінок. Однак на основі власних експериментів зі сторінками нашого лейбла і кількох доступних нам гуртів, а також на основі зібраних коментарів можемо доволі впевнено стверджувати, що для більшості користувачів музичного сервісу ця лазівка перестала працювати.
Нагадаємо, що PayPal в Україні відкрили лише для однорангових платежів (P2P) між друзями та родиною, а комерційна частина сервісу у нас досі недоступна, тобто гроші не виводяться з Ebay, Discogs та інших комерційних сервісів, які переводять плату за певні товари чи надані послуги.
Ми також дослідили, як працює прийом платежів на Бендкемпі та нагадуємо основне:
- Бендкемп зберігає усі гроші, які коли-небудь вам заплатили
- Бендкемп знімає відсоток із ваших продажів
- Бендкемп окремо розглядає виплату більших сум
- Бендкемп радить заводити бізнес-акаунт.
Отож, зараз хочемо поділитися кількома способами, як можна вивести гроші з Бендкемпу:
1. Бендкемп як вітрина.
Деякі користувачі прямо в описі релізів у Бендкемпі чи у розсилці для підписників сторінки зазначають, що в Україні вони не можуть отримати гроші, надіслані через Бемдкемп, а тому просять користувачів переказати кошти на певний банківський рахунок і на основі скріна транзакції висилають покупцеві лінк на реліз чи код для його завантаження прямо з сервісу. З урахуванням діючого функціоналу PayPal можна також просити фанів робити особисті перекази прямо на ваш гаманець.
Приклад такого повідомлення зі сторінки проєкту Hands of Saturn, кольори оригінальні
2. Закордонний PayPal.
Ви можете підв'язати до своєї сторінки у Бендкемп, скажімо, польський чи американський гаманець PayPal (саме так працює наш лейбл Neformat Family). Для цього потрібно або самому завести такий акаунт, або попросити надійного закордонного друга співпрацювати з вами. Однак слід розуміти, що PayPal доволі серйозно моніторить перекази, тому, якщо ви будете використовувати особистий гаманець, у випадку високих сум або надто частих переказів коштів сервіс може просто припинити прийом платежів, просити від вас якісь підтвердження, чи вимагати перейти на бізнес-акаунт. Відповідно, як це і радять у правилах Бендкемпу, надійніше працювати одразу через бізнес-акаунт (однак персональний акаунт теж можна під'єднати, якщо ви не очікуєте надто високої активності).
Далі з такого закордонного гаманця гроші можна перевести на український PayPal гаманець (як приватний переказ від друга), а вже звідти вивести на власну банківську карту.
3. Вивести гроші через посередника.
Оскільки, як ми зазначали вище, гроші з Бендкемпу нікуди не зникають, а просто накопичуються до найближчої можливої виплати, як тільки ви підв'яжете до своєї сторінки повністю функціональний PayPal, за кілька днів можна очікувати й на отримання грошей. Надати такий гаманець, а точніше послугу з виводу грошей, може не лише друг, але і спеціальні сервіси. Це не зовсім офіційний бізнес, але затребуваний в Україні, зокрема через Ebay-продавців. Зазвичай такі сервіси виводять від 100 доларів чи євро, а ще мають власну комісію за надання послуги. Однак, на практиці вони виявилися не дуже гарними.
"Цей метод невигідний, там відсоток нормальний беруть і виводять по кепському курсу. А ще гроші через 20 днів тільки пересилають. Такий костиль був корисний коли нічого не було, а зараз воно не дуже актуально", - каже Олександр Білоус, засновник вебзіну Good Guys Go GrindGood, який цей метод випробував.