Статті по автору Ксенія Янус

Rakurs Records: Ми нікуди не поспішаємо й робимо все в кайф

Rakurs Records — криворізька студія звукозапису, що має велику базу якісних музичних інструментів і мікрофонів, оснащена аналоговими й цифровими приладами та працює з будь-якими стилями музики. Але, що головніше, це й люди, які хочуть позитивних змін для української музичної культури.

30 років історії українського музичного підпілля в 3 кімнатах. РЕПОРТАЖ

Ксенія Янус спеціально з’їздила до Львова, аби на власні очі побачити чи не першу масштабну виставку, присвячену історії українського музичного андеграунду. На що варто звернути увагу та які враження справляє експозиція, читайте в репортажі.

Фантазери: фестиваль, що сам приходить у твоє життя

Цього жовтня, після тогорічної паузи, до Карпат повернулись "Фантазери" — арт резиденція та фестиваль на високогірному курорті Драгобрат. Подію відвідала та висвітлила в репортажі наша колега Ксенія Янус.

Війна та культура: "І жити спішити треба..."

Внаслідок атак росіян минулого року Філ Добров (Robustfellow) переїхав до Івано-Франківська, а Євген Касьян (Kurs Valüt) — до Ужгорода. Хлопці вже перемістилися в інші міста, але їхній вклад відобразився на місцевій культурі, і про це ми з вами й поговоримо. 

Макс Товстий (The Heavy Crawls): Шкода, що на виступах не було брата

The Heavy Crawls цього року відіграли масштабний тур вихідного дня: київський блюз-рок гурт відвідав 9 українських міст — Кам'янець-Подільський, Хмельницький, Тернопіль, Рівне, Житомир, Львів, Луцьк і Київ — та поділився враженнями від планування і фактичної реалізації цієї музичної подорожі.

Крізь війну та пандемію: як українські клуби переживають кризу

Українська музична індустрія дуже постраждала через коронавірусну кризу, а добити тих, хто якось протримався, може війна. Сьогодні дивимося, як за кризових змов виживають українські клуби.

Заради людей та тварин: як музиканти-переселенці організували благодійну веганську кухню в Ужгороді

Бенджамін — родом з Австралії, рік тому приїхав до України і вирішив тут оселитись. Повномасштабне вторгнення не похитнуло його рішення — він залишився, а всі свої сили віддав волонтерству та наближенню перемоги. Зокрема й через створення благодійної веганської кухні в Ужгороді.

Спогади про Донецьк: Це ніколи не було внутрішнім конфліктом (Блог)

Наша колега, Ксенія Янус у 2014 році була вимушена покинути рідний Донецьк разом зі своїм чоловіком, також нашим автором Вадимом Олійниковим. На фоні актуальних подій вони вирішили поділитися власними спогадами про те, як все починалося... 

Навіщо купувати платівки в епоху стримінгів: шукаємо минуле в сучасному

Хто такі сучасні українські колекціонери платівок, для чого витрачають гроші на величезні й не дуже колекції і як можуть доставляти вініли із-за кордону — про це та інше в нашому лонгріді.

Cancel culture у музичній індустрії

Сьогодні говоримо про культуру скасування, що воно таке, як її пояснити і як це сучасне явище проявляється в музиці.

Як записати альбом: кілька порад для початківців

Раніше ми вже писали про те, як випустити альбом та яких помилок не варто допускатися, аби він знайшов свого слухача, зупинялися також і на темі візуальної складової в оформленні релізу, а отже, зараз самий час приділити більше уваги етапу запису альбому, його накопичення та зведення.

Олег Шпудейко: Працюю зі звуком як імпровізатор

Поговорили з Олегом Шпудейком — композитором, саундартистом та співзасновником блогу, влогу та подкасту АШОШ — про модульні синтезатори, власну творчість та популяризацію музичної культури.

 

Клятий 2020-ий. Висновки та враження від Ксенії Янус

Продовжуємо підбивати підсумки клятого 2020-го й сьогодні своїми враженнями ділиться наша грант-менеджерка, а ще рецензентка та учасниця гуртів Орфос, Климентово Поле і Dahau Holidays Ксенія Янус.

 

Продовжуємо підбивати підсумки клятого 2020-го й сьогодні своїми враженнями ділиться наша грант-менеджерка, а ще рецензентка та учасниця гуртів Орфос, Климентово Поле і Dahau Holidays Ксенія Янус.

Візуалізація музики: як, де та для чого

Раніше ми вже писали, як випустити альбом та просувати його у соцмережах. А сьогодні хочемо зосередитися саме на візуальній складовій релізу — обкладинках та вдалих способах презентації релізу на різних платформах (та носіях), кожна з яких диктує дещо різні формати та механіки взаємодії.

Sentimental Bob: Усе зароджується з нав'язливої ідеї

Чи складно в Україні вготовляти гітарні педалі та хто на них грає. Дізнайтеся про це з розмови із виробником таких бутикових пристроїв — Sentimental Bob Electronics.