Merzotna Potvora: Веселощів лишилась маленька жменя
Після численних синглів, сплітів і EP кияни Merzotna Potvora нарешті готові презентувати свій другий повноформатний альбом "Poliuvannia". Реліз виходить за підтримки лейбла Neformat Family.
Київський black/thrash metal гурт, що надихається, зокрема, творчістю гуртів Bathory, Venom, Razor, Exciter, Destruction, Kreator, Slayer, Sodom, Bulldozer тощо. Їхня дискографія нараховує по два альбоми, ЕР та спліти, зокрема із японським гуртом Abigail, а також кілька синглів.
Докладніше про створення нового альбому, можливість живих виступів та вплив творчості гурту на молодше покоління розповідає Олексій Помінчук.
Зліва направо: Олексій Помінчук (бек-вокал, гітари, бас), Костянтин Орел (вокал, гітари, бас), Петро Будай (ударні)
— Merzotna Potvora завжди була доволі камерним гуртом — на ваших сторінках читаємо про регулярні релізи, бачимо різноманітний мерч, але мало що понад те. Тож, чим ви займалися останнім часом? Як війна вплинула на вашу рутину?
— Війна не дає можливості повноцінно розвиватись у творчому плані, але ми все ж таки спромоглись зробити внесок в українську культуру, показуючи незламність нашого народу. Також допомагаємо армії, у міру можливостей. Жадаємо і віримо в перемогу України. (Ред. за час повномасштабної війни музиканти випустили спліт з Abigail, мініальбом "Mertvyj Ščur" та кілька синглів).
— У вашій дискографії вже чимало релізів, що гарно працює на підтримку постійного інтересу слухачів. Але "Poliuvannia" — це лише другий ваш повноформатний альбом. Наскільки вам як гурту складно/легко записати саме лонгплей? Та чи принципово вам мати в дискографії альбоми, як то буває в середовищі більш олдскульних металістів?
— Зазвичай формат релізу обираємо ситуативно. Є в нас сингли, EP, спліти, й ось настав час до другого альбому. "Poliuvannia" — це чесний лонгплей без каверів та інтро, еталонна довжина та майже рівна розбивка на дві сторони для запису на касети чи вініл. Не сказав би, що було важче його писати, просто довше, але й уваги від слухача до повного формату повинно бути більше.
Слухайте альбом також на стримінгах
— Альбом концептуально поділений на дві частини — 5 пісень авторства Кості та 5 твоїх. Чому відчували потребу так його розділити, та чим ці частини відрізняються?
— Ідея написання альбому двома учасниками виникла після прослуховування вінілу Darkthrone. Уже не пам’ятаю, який це був альбом, але в кожному треку мінявся автор — Фенріз, а потім Ноктюрно Культо, потім знов Фенріз, і так до кінця. Ми трохи змінили цей підхід, поділивши альбом на дві частини.
Кожен трек несе свій окремий сенс. Немає якоїсь суцільної думки, що йде через весь альбом.
Стиль треків дещо відрізняється, але барабанні партії досить міцно скріпили все в одну купу.
— Дійсно, цього разу замість електронних барабанів ви залучили живого ударника — Петра Будая (Обрій, Vidmershiy Shmat). Як його участь вплинула на процеси створення, запису матеріалу? Врешті на ваше сприйняття власної творчості?
— Завжди хотілось спробувати записати живі барабани. Тому Костя домовився з Петром, щоб він долучився до створення альбому. Ми підготували демо, які складались тільки з гітари та клацання метронома. Петро вже сам придумав усі партії ударних. Не було ніякого прослуховування, коригування тощо. Це було майже як "freehand tattoo", коли майстер татуювання на тобі малює ескіз і ти кажеш — погнали.
Усі партії ударних були записані в три різні дні, по 1–2 години. Сам запис робився гаражним способом — на реп-базі двома мікрофонами: стереорекордером Zoom та ламповим sE Electronics. Це був цікавий досвід. І результатом усі лишились задоволені.
— За обкладинку нового альбому відповідав норвежець Kjell Åge Meland, чиї роботи були на альбомах Sarke, Tulus та інших. Як ви вийшли на нього та які враження від цієї співпраці?
— У нашій творчості часто бувають моменти, що приходять несподівано. Ось і цього разу так вийшло. К'єлл сам написав нам із пропозицією використати одну з його картин для нашого альбому. У цей час ми тільки-но почали складати нові пісні. Мені здається, навіть робоча назва альбому була іншою. Один із треків уже мав назву "Полювання". І коли я побачив картину з конем — пазл склався. Ми були в захваті. І досі захоплено дивимося на це полотно. Це ідеальний варіант для обкладинки альбому.
Картина К’єлла
— Водночас у вас були доволі естетичні обкладинки й до передальбомних синглів, за що відповідав уже наш художник Ілля Рогов. Та й попередні арти на ваших релізах доволі яскраві і, можна сказати, усі мають подібний характер попри те, що відповідали за них різні люди. Отже, об'єднувальний фактор — це ви самі. Як би ви описали своє стратегічне бачення вашої візуальної складової, зокрема, що стосується артворків?
— Дійсно, ми співпрацювали з декількома художниками в різних стилях. Це були спонтанні рішення. Можливо, є деяка схожість, тому що здебільшого я робив остаточний дизайн обкладинки. Але в роботах Іллі ми побачили стиль, схожий на обкладинку "Suča Maty". Робота над альбомом затягувалась, тож вирішили зробити сингли з майже рідним артворком.
— І про сенси. Ваші тексти часто мають містично-демонічний характер. Тож, звідки черпали натхнення цього разу? На які моменти, можливо, хотіли б звернути увагу слухача?
— Цього разу альбом вийшов більш злим та сумним. Веселощів лишилась маленька жменя.
Цілковита безнадія та журба.
— Цьогоріч ви в соцмережах писали про ремастер дебютного EP "Suča Maty". Як із 2019-го змінилися ваш підхід, ваше бачення цього процесу? Які події, можливо, вплинули на ті чи інші аспекти ваших поглядів на зведення та мастеринг. Адже це дуже суттєвий чинник, що може як покращити вдалий оригінальний матеріал, так і зіпсувати його сприйняття.
— Люблю прослуховувати різні варіанти пісень від гуртів із великою дискографією. Можна взяти один трек Venom чи Bathory з 5 різних релізів і виявиться, що тобі більше подобається варіант із якоїсь демки чи збірки. Коли Bloodred Distribution нам запропонували видати перший EP на касеті, я подумав, що було б непогано додати унікальності до цього видання. Тож було вирішено зробити новий мастеринг. У результаті цей варіант, на мою думку, вийшов більш вдалим.
У технічному плані сам підхід до зведення та мастерингу із року в рік залишається майже тим самим.
EP "Suča Maty" у варіанті Bloodred Distribution. Видання досі доступне на касетах
— Новий альбом теж має вийти на касетах. Коли очікувати, хто за них відповідатиме та які цікавинки, можливо, плануєте для фізносіїв чи іншого мерчу?
— Так, є домовленість про видання касет на столичному лейблі Bathöryhead (поки без точної дати). Ще є новий колір шапок на сайті лейбла Surrogate Rec.
— Те, що цікавить багатьох фанів у ваших соцмережах. Чому нема живих виступів та наскільки реально очікувати на них?
— Особисто мене концертна діяльність не вабить. Але, як ви знаєте, Костя багато виступає з Terrorscum та з іншими гуртами. Тож у нього завжди було бажання вийти на сцену під прапором Merzotna Potvora.
Десь біля року тому він запросив музикантів для репетицій, вивчили декілька пісень і вже майже були готові до виступів. Але зараз, наскільки мені відомо, це питання відкладено на потім.
Я бачив відео з репетицій, дещо навіть ви можете побачити на наших сторінках у соцмережах. Виглядає драйвово. Сподіваюсь, усе ж таки ви зможете побачити Merzotna Potvora наживо, але точно не найближчим часом.
Запис із репетиції
— Ваша діяльність, можна сказати, надихає і молодше покоління. Недавно Костянтин відповідав за гостьовий вокал на першому синглі гурту Evillicifer. Як склалася ця співпраця, яке враження від спілкування з хлопцями та чи дійсно ви побачили вплив і своєї творчості на них?
— Evillicifer — це саме та музика, якої не вистачає в Україні. Круто, що наш гурт вплинув на творчість хлопців. Наскільки я знаю, скоро можна очікувати ще спільні релізи Evillicifer та Merzotna Potvora. Щось я таке чув, сподіваюся не розпатякав зайвого.
— А що загалом плануєте робити надалі?
— Вперше за час існування гурту я не можу сказати, що буде далі. Це точно не кінець, але конкретних планів поки немає.
Пишіть свої відгуки про наш альбом, критикуйте, хваліть.
Метал палає!
Слава Україні!
Merzotna Potvora в мережі:
https://www.facebook.com/MerzotnaPotvora/
https://www.instagram.com/merzotnapotvora/
Фото надані гуртом